Jak má mluvit v 5 letech?

Chcete mít jistotu, že vaše dítě v pěti letech správně mluví? Stáhněte si zdarma e-book, ve kterém najdete podrobný popis řeči pětiletého dítěte. Dozvíte se, jak širokou by mělo mít slovní zásobu, které slovní druhy by mělo s jistotou používat, a také jaké hlásky by dítě mělo již umět správně vyslovovat. 

V e-booku také vysvětluji pět hlavních důvodů, proč je potřeba přijít na logopedii včas, abychom nepromeškali důležité obdbobí pro úpravu řeči a dítě si zbytečně dlouho nefixovalo špatnou výslovnost. Zároveň, aby se zvládla úprava výslovnosti ideálně před nástupem do školy. Ve škole je totiž řeč klíčovým nástrojem. Nejenže se dítě učí číst a psát, ale také skrze řeč získává veškeré poznatky v dalších předmětech. Její oslabení proto může hrát významnou roli při selhávání dítěte v první třídě. 

 Věřím, že takové situaci se chce každý rodič vyhnout. Stáhněte si e-book zdarma a řeště případné potíže s řečí vašeho dítěte včas. Ať máte doma spokojeného školáka.

ringspiralbinder_836x1155ringspiralbinder_836x1155 (1)

Stažením e-booku souhlasíte se zasíláním obchodního sdělení. Respektuji vaše soukromí a nikdy vám nebudu posílat spam.

Tento ebook si stáhlo již 0 lidí

Velkou náhodou se mi do ruky dostal tento nesmírně čtivý text, za který bych autorce moc ráda vyjádřila poděkování. Kdybych totiž byla bývala četla její knihu, když bylo synkovi pět let a neuměl vyslovovat hlásky CSČŠ, věděla bych pro jednou, co mám dělat. Mohla jsem si ušetřit tápání, zda to nechat svému osudu, zda to řešit, a pokud ano, tak s kým, kde a jak. Mohla jsem si ušetřit marné hledání na internetu a vyptávání se přátel, zda jejich dítka prochází stejným sykavkovým údobím. Mohla jsem se vyhnout tajnému srovnávání s ostatními dětmi. Zjistila jsem, že jsem o logopedii vždy přemýšlela jen ve velmi úzkých souvislostech alias umí - neumí vyslovit RŘ. Neumí-li, je třeba trénovat do úmoru nějakou prapodivnou větu, kde se desetkrát vyskytuje stejná nežádoucí hláska. Vůbec by mě nenapadlo přemýšlet také o gramatice, větných konstrukcích, komunikaci aj. Za toto osvícení moc děkuji.

Ilona Havlíčková

E-book mi přinesl nové poznatky, které se stanou běžnou součástí denní komunikace s dětmi. Určitě jsem se dozvěděla zcela nové věci ve vývoji řeči, které si můžu odzkoušet na vlastních dětech. I děti samotné mi poté dávají zpětnou vazbu, že řeč je opravdu zábava. Ráda vnímám jejich nové složeniny a také varianty slov, u kterých občas musím hádat a přemýšlet, co mi tím říkají. Je to vlastně super se nad řečí dětí více zamýšlet a více ji poslouchat. E-book je v dnešní době moc fajn věc, první nejistota v čemkoliv nás vede k počítači, kde lovíme kde co a to buď použijeme nebo pátráme dále. Myslím, že je lepší vědět více přímo od profesionála, než z online debat, pouze od laiků a domnívajících se maminek. E-book je čtivý a naplněný informacemi, které se dobře vstřebávají a jsou srozumitelné. Mohu ho jen doporučit a sama ho s chutí sdílím všem známým, příbuzným, kamarádkám a dalším maminkám.

Soňa Jarkovskáergoterapeut