Chcete mít za 15 minut jistotu, že vaše tříleté dítě mluví správně?

Pracuji jako začínající psycholog (tedy ne logoped) a často se ve své praxi setkávám s dětmi, u kterých upozorňuju na to, že by bylo vhodné začít s logopedickou péčí. Vaše publikace mě i mým klientům (rodičům klientů) ujasnila, kdy jsou potíže závažné, a neměli by tedy s návštěvou otálet, a kdy je ještě možné počkat... Publikace je srozumitelná i neodborné veřejnosti a to oceňuji. Moc za ni děkuji.

Mgr. Martina Svobodová, PPP Hodonín

Krásný den,

jmenuji se Martina Kolmanová a jsem maminkou tří dvojjazyčných dětí. Již druhé desetiletí podporuji děti na cestě k úspěšnému vývoji řeči. Mezi tříletými dětmi jsou velké rozdíly a v řeči tomu není jinak. Zatímco jedno dítě již mluví ve větách, druhé sotva pojmenuje běžné předměty. Projevuje se hlavně gesty, mimikou a jeho aktivní slovník obsahuje pár desítek slov.

Co všechno je v pořádku, ale především, jak málo může tříleté dítě mluvit? Kdy můžeme být úplně v klidu a kdy bychom měli začít hledat příčinu chudého slovního projevu dítěte?

Tyhle otázky jsem měla na paměti ve chvíli, kdy jsem e-book psala. Pracovala jsem několik let s dětmi s opožděným vývojem řeči, s dětmi zdravými i dětmi s postižením. Příčiny zpoždění nástupu řeči jsou různé, od lehkých po vážnější. Vždy ale vývoj řeči můžeme podpořit a zlepšit, musíme ale začít včas. A to jedině je teď důležité. Vy nyní dostáváte do rukou nástroj, který vás krok za krokem provede rychlou diagnostikou vývoje řeči dítěte. Jako rodič toho totiž o svém dítěti víte nejvíc a vaším úkolem je se správně a především včas rozhodnout.

Pokud byste po přečtení dospěli k závěru, že řeč dítěte je nutné podpořit a rozhodnete se vyhledat logopedii, nemějte prosím obavy. Velmi často se jedná o lehké zpoždění, které dítě během pár měsíců dožene. Začít včas je ale předpoklad úspěchu.

A proto, v případě, že budete na logopedii odmítnutí, nenechte se prosím odbýt a hledejte dalšího terapeuta. V e-booku zmiňuji spodní hranici normy. To znamená, pokud ji vaše dítě nebude splňovat, skutečně právě teď potřebuje začít. 

V tomto adresáři najdete seznam klinických logopedů ve vašem okolí.

Jak má mluvit ve 3 letech?

Po jeho přečtení e-booku budete vědět:

  • Zda je vaše dítě ve vývoji pozadu nebo napřed.
  • Které hlásky by mělo již správně vyslovovat a že jich není málo.
  • Dozvíte se jak by měl vypadat celkový vývoj dítěte - motorika, zrakové vnímání, sluchové vnímání a myšlení.
  • Kam se máte obrátit, pokud není něco v pořádku.
  • Kdy je čas vyhledat odbornou pomoc a co vám tato pomoc přinese.

Stažením e-booku souhlasíte se zasíláním obchodního sdělení. Respektuji vaše soukromí a nikdy vám nebudu posílat spam.

Tento e-book si stáhlo již 0 lidí