Logopedická péče on-line je pro vás nebo vaše dítě ideální volba, pokud: 

  • Žijete v zahraničí a logopedická péče je pro vás na míle vzdálená.
  • Čekáte dlouho, než se dostanete na logopedii v místě vašeho bydliště.
  • Chcete se ujisitit, že vývoj řeči vašeho dítěte probíhá v pořádku.
  • Nevyhovuje vám časový rozvrh logopedické ambulance v místě vašeho bydliště.
  • Preferujete konzultace v odpoledních hodinách z pohodlí vašeho domova.
  • Nemůžete najít dobrého nebo volného logopeda v místě bydliště.

Jak probíhá online terapie?

Při on-line terapii pracujeme každý u svého počítače. Terapeut i dítě. Terapeut se připojí pomocí skypu s rodičem dítěte. Skype umožňuje dostatečně kvalitní přenos zvuku i obrazu, kvalita péče je tak zachovaná. Při terapii pracuje logoped s dítětem tak, že mu promítá (sdílí svoji obrazovku) na počítač dítěte. Dítě tedy vidí obrázky, které terapeut zobrazí. V případě přímého nácviku při dechových nebo artikulačních cvičení se obraz přiblíží a dítě může pohodlně sledovat ústa terapeuta jako vzor. Stejně tak dítě se může dostatečně přiblížit ke kameře, aby terapeut mohl dobře vidět pohyby, které dítě provádí.

 

Do terapie je více zapojen rodič. Občas musí podle návodu terapeuta nastavit např. polohu mluvidel, pomoci dítěti přidržet lehce bradu, nebo hlídat, aby např. nezaklánělo hlavu. V případě, že dítě ukazuje na obrázky, rodič musí kontrolovat, zda dítě správně odpovídá /resp. ukazuje/. Při terapii pracujeme také s tužkou a papírem. Hrajeme různé hry. Využíváme také různé aplikace pro iPad.

Starší děti (nad 6 let) jsou mnohdy u počítače samy. Rodič jen na začátku sdělí terapeutovi pokroky a na konci mu naopak terapeut shrne obsah terapie a spolu s dítětem předvede úkoly, které bude dítě procvičovat.

 

Po skončení terapie zasíláme rodičům shrnující e-mail s úkoly. Zasíláme také ukázková videa ke cvičení a naše obrázkové materiály s dílny Logopedie s úsměvem. Efektivita terapie je stejně úspěšná jako při přímé práci. Není ale vhodná pro děti s hyperaktivitou a sníženou pozorností.

 

Terapeuti Logopedis s úsměvem

Mgr. Martina Kolmanová, celostní logopedka

Jsem atestovaná klinická logopedka, autorka projektu Logopedie s úsměvem. Pracovala jsem s dětmi s různě těžkými vadami i dětmi zdravými. A to více než deset let. Mnoho zkušeností jsem také nasbírala jako trojnásobná maminka Prokopa, Jonáše a Beatky.

Před dvěma lety jsem se pustila do prozkoumávání možností on-line péče, protože mě život zavál na druhou polovinu zeměkoule a já mám svou práci natolik ráda, že jsem hledala možnosti, jak se jí věnovat i přesto, že jsem na míle daleko svým klientům. Vytvořila jsem blog, píšu pravidelně články, přispívám do facebookové skupiny Logopedie s úsměvem. 

Věnuji se také psaní e-booků o logopedii. A aby toho nebylo málo, zahájila jsem po nějakém čase také on-line logopedickou péči. Protože mi přímá práce s dětmi chyběla. Zpočátku jsem váhala, zda něco takového vůbec půjde. Ale první nadšení dětští klienti mě přesvědčili, že to jde a velmi snadno. Důkazem je již několik klientů, kteří úspěšně zlepšili své komunikační dovednosti skrze on-line logopedii.

Více o Martině si můžete přečíst zde.

Mgr. Linda Rathousová, logopedka

Mimo jiné jsem i vystudovaná logopedka s otevřenou náručí plnou nekonečných možností a zkušeností z celého světa připravená rozvíjet sebe i okolí.

Dva roky jsem strávila v Montessori škole jako asistentka chlapce s autismem a vím, že problémy v komunikaci nemusí být způsobeny jen šišláním nebo ráčkováním. Komunikace je propojením slovních a mimoslovních projevů, emocí, tázání a odpovídání. A to je pro mě logopedie. Otázky, odpovědi, souvislosti.

Vlastně se celý život ptám. Hledám souvislosti. I vám pomůžu vhodně klást otázky. A společně zapracujeme na tom, aby vaše dítě správně vyslovovalo všechny hlásky, nekoktalo a už se nikdy v životě nestydělo zeptat na to, co ho zajímá. Aby se prostě nebálo komunikovat.


Více o Lindě si můžete přečíst zde.

 

Obrázkové materiály, které používáme

Pracujeme s obrázkovým materiálem, který pochází z dílny Logopedie s úsměvem. Tyto materiály budete mít také k dispozici pro domácí přípravu. Zde jen malá ukázka, více najdete na našem e-shopu.

Díky online službám nabízíme péči dětem i dospělým po celém světě 🙂

Logopedická diagnostika

60 minutová diagnostika vývoje řeči pro děti od 4,5 let. Je určena pro rodiče dětí, kteří chtějí zjistit, zda probíhá vývoj dítěte v pořádku. Můžeme doporučit možnosti podpory vývoje řeči nebo také zahájit on-line terapii.

Logopedická terapie

30 minutová logopedická terapie pro děti od 4,5 let a pro dospělé. Terapie probíhá on-line přes skype. Před zahájením konzultací je potřeba se objednat nejprve na diagnostiku, kde terapeut vyhodnotí potřebnost terapie.

Konzultace pro rodiče

60 minutová konzultace pro rodiče, kteří chtějí poradit s vývojem řeči dítěte. Je určena rodičům menších dětí (do 4,5 let) případně rodičům starších dětí, kteří potřebují cokoli zkonzultovat nebo se poradit.

 

Zkušenosti rodičů s on-line péčí

Žijeme dlouhodobe v zahraničí a s logopedii jsem vždy řešila s terapeuty behem návštěvy Cech. Mela jsem pocit, ze zhruba vím, jak postupovat a trénovat. A tak kdyz s on-line logopedii přišla moje kamarádka, i pres její nadšeni, jsem poměrně dlouho odkladala kontakt. Mela jsem trochu obavu, jak syn bude spolupracovat pouze pres obrazovku, jak bude lekce efektivní atd. Velká chyba mého vahaveho zacatku. Sezení probíhají naprosto v pohode, Martina syna dokáže zaujmout a komunikovat s nim tak, ze bez problemu a rad spolupracuje, i kdyz potrebuju odbehnout. Pohyb mluvidel je pres obrazovku PC dobre videt, Martina sdílí perfektní cvičebni materiály na obrazovce, takze skutečně neni nic, co by nebylo možné v porovnání s face to face terapii. Snad jen pokud by nefungovalo připojení. Navíc Martina Kolmanova je vynikajici terapeutka! Krome skvělých komunikačních dovednosti a respektujiciho přístupu k dětem, okamžitě identifikovala oblasti, ktere je třeba rozvíjet, a na ktere mne terapeuti v ČR vubec neupozornili, poskytla veliké množství výborných materiálu k praci. Vedení je velmi systematické a výsledky se začaly dostavovat uz po 3 sezenich. Další velkou výhodou je take fakt, ze nemusíte nikam jezdit, vypravovat nebo řešit co se sourozenci, kde zaparkovat, zkratka ušetříte spoustu času a nervu

Stanka Mastníková, maminka sedmiletého Marcela

LOGOPEDICKÁ TERAPIE: Mé okolí se na začátku děsilo, když jsem jim řekla, že Matýsek bude mít logopedii online. Mysleli si, že to nemůže fungovat. Já jsem ale měla jasno. Chtěla jsem člověka, který svou práci dělá PROTO, ŽE JI MILUJE. A také jsem hledala člověka, který bude vnímat i psychiku, duši mého dítěte. Když jsem tedy dostala kontakt na Martinu, neváhala jsem a vyzkoušela to. Výsledek je skvělý. Už za 6 lekcí Matýsek plynule v řeči používá písmeno „K“, které předtím neuměl ani vyslovit, „L“ už zvládáme v jednotlivých slovech a „Ř“ je také na spadnutí. A potíže, které jsme museli při online terapiích překonat? Samozřejmě, že nějaké byly. Jednou nám blblo připojení. A taky se Matýsek musí naklánět k obrazovce, aby Martina viděla jeho pusinku v akci. To jsou pro mě ale maličkosti, které řešíme i při skypování s babičkou. A terapie proběhla účinně i s nimi. To je nakonec to jediné, na čem mi záleží. Matýsek začíná krásně mluvit a ještě k tomu se na terapii těší. Ptá se vždycky: „A mamí, uvidím zase tu paní v počítači?“ Pro mě to byla šťastná volba a jsem s ní velmi spokojená.

Markéta Strnadová, expertka na fyzioterapii, www.marketastrnadova.cz

Když jsme se rozhodli pro logopedii, šlo nám hlavně o dvě věci: aby to Ondru bavilo a aby z logopedických setkání neodcházel s pocitem, že je na něm něco špatně (protože třeba neodpovídá něčí představě o tom, co by ve svém věku už měl umět). Martinu jsem poznala nejdříve díky článkům, které psala do blogu na svých stránkách. Vypadalo to, že není „tabulková“ – že ctí, že každé dítě je jedinečné a má svůj vývoj. Že je hravá a že nevnímá jen ŘEČ, ale hlavně DÍTĚ. Že je „in“ – využívá spousty nových poznatků z různých oborů. V jejím pojetí byla pro mě logopedie ŽIVÁ. Takže volba padla poměrně jasně na ní a byla to trefa do černého. Je pro nás příjemný bonus, že Martina pracuje online. Ušetříme spoustu času za cestu. Zatímco si Ondra povídá s Martinou, stihnu si s mladší dcerkou přečíst pohádku nebo uvařit polévku. To, že je Martina v USA, do naší domácnosti vneslo nový rozměr. Povídáme si o tom, jak je možné, že má Martina ráno, když my večeříme, jakými způsoby se dá dostat přes oceán, co rádi jedí lidé v Americe, a tak dále. Než jsme logopedii „na dálku“ začali, zajímalo mě, jestli se Ondra stačí doma rychle přeladit na práci s Martinou. Teď vím, že to jde hladce: Ondra se těší, takže už 10 minut před naším termínem posedává u stolu a čeká na hovor. Nevýhoda terapie online? Chvíli trvalo, než jsme vychytali naše domácí prostředí – pohyblivá židle například nebyla to pravé ořechové, protože Ondra Martině ujížděl z obrazu. Při pití z logopedického brčka mi voda kápla na klávesnici a od té doby mi hapruje písmeno K (které Ondra v tu dobu pilně trénoval a já ho viděla i ve snech). Ondra se asi za deset setkání naučil vyslovovat K, L, Č a Š a zapojovat je do řeči. A setkání s Martinou vnímá jako nějakou zábavnou odpolední aktivitu.

Zuzana Krásová, maminka pětiletého Ondry

Logopedii s úsměvem a paní logopedku Martinu Kolmanovou jsme našli po krátkém průzkumu internetové nabídky a jsme velice rádi, že jsme navázali spolupráci. Velmi oceňujeme kvalitu poskytované péče se zřetelnými výsledky od první lekce, flexibilitu, způsob vedení lekce, širokou nabídku materiálu k procvičování, odbornost a úžasný přístup. Internetová nabídka logopedie přes Skype v České republice není příliš široká a Logopedie s úsměvem vysoce přesahuje všechny ostatní.

Kateřina Pokludová, maminka třínáctiletého Davida

Není vám něco jasné? Zeptejte se ZDE